Najaars ALV 2024 Vollenhove

Op vrijdag 8 november worden alle leden uitgenodigd voor de Najaars ALV 2024. Op de agenda staan de jaarlijkse behandeling van de begroting en de vaste onderdelen: de gesproken column, diverse vacatures bij de commissies, mededelingen uit wetenschap en praktijk en een inhoudelijke bijdrage ter voorbereiding op het middagprogramma over dood hout. Na aanmelding wordt de agenda met bijlagen verzonden.

Aansluitend aan de ALV organiseert de Activiteitencommissie een inhoudelijk programma met als thema ‘Waterloopbos: cultuur historische- & paddenstoelen-hotspot’.

Het Waterloopbos is een bijzonder bos: het is zowel een historisch openlucht laboratorium als een paddenstoelen-hotspot. Tijdens het middagprogramma lichten we een tipje van de sluier op van al het bijzonders dat in dit bos te zien valt.

In de jaren ’50 werd in dit jonge polderbos het Waterloopkundig Laboratorium opgericht. Talrijke modellen voor grote waterwerken van over de hele wereld zijn in dit bos gebouwd om bijvoorbeeld de effecten van grote golven te testen. Met de komst van de computer werd de bouw van fysieke modellen overbodig. Inmiddels bieden de restanten van de modellen een plaats aan allerlei mossen, planten, libellen, vlinders, salamanders etc. Daarnaast zijn er in het bos en aangrenzende paddenstoelenreservaat het Leemringveld totaal zo’n 400 paddenstoelensoorten te vinden! De afwisseling tussen drogere en vochtigere plekken zorgt voor een verscheidenheid in habitats. In twee groepen nemen we u mee in de effecten van de verschillende biotopen en het bosbeheer op paddelstoelen en in de relatie tussen de historie van het bos en het huidige bosbeheer. Halverwege de middag wisselen de groepen van excursieleider, zodat u niet hoeft te kiezen!

Programma

 

12.30 uur                        Vertrek naar excursieverzamelpunt op het grasveld naast Het

Proeflab (Voorsterweg 34, Marknesse)

13:00 uur                                  Excursieronde 1 (groep A: paddenstoelen o.l.v. NMV,

groep B: cultuurhistorie o.l.v. Natuurmonumenten)

15:00 uur                         Excursieronde 2 (wisseling van de twee groepen)

16:30 uur                               Afsluiting

 

Datum:                     vrijdag 8 november 2024

Locatie lunch:             Schenkerij De Oldenhof, Oppen Swolle 5, Vollenhove. LET OP: er is slechts beperkte parkeerruimte, dus we verzoeken iedereen zoveel mogelijk te carpoolen.

Locatie excursie:        verzamelen voor Het Proeflab, Voorsterweg 34, Marknesse